Anadolu Yakası Yüzme Kursları

Anadolu Yakası Yüzme Kursları

İstanbul çok büyük bir metropol, yurdun en önemli ve en kalabalık şehri, ulaşım her zaman İstanbul için sorun olmuştur, bir yakadan diğerine gitmek için bazen yarım günden fazla zaman gerekiyor. Yoğun trafik yüzünden her yaka kendi bünyesinde ihtiyaçlarını gidermenin yolunu bulmuş. Yüzme öğrenmek isteyenler de durumu kendi tarafındaki yüzme havuzlarına giderek kurtarmaya çalışıyor. Anadolu yakası yüzme kursları hijyenik havuzlarla ve öğretmenlerinin kalitesi ile göz dolduruyor. Sistemli eğitimler sayesinde kısa sürede hiç yüzme bilmeyenler bile bu kurslarda yüzmeyi öğrenmeyi başarıyor.

Genellikle aylık üyeliklerin kabul gördüğü bu kurslarda yaz kış kurslar devam ediyor. Çocuk ve yetişkin grupları ve özel ders almak isteyenler için hazırlanan kurs saatlerini kendi şartlarınıza uydurabilirsiniz. Çocukların yaş sınırlaması 3 ten başlayıp 12 ye kadar uzanıyor. Uygun kiloya gelen ve tuvalet terbiyesini kazanmış olan 3 yaşındaki çocuklar kurslara kabul ediliyor. Çocuk yüzme gruplarının sayısı ise 5 ile 6 dan fazla olmuyor. Yüzme kurslarına yeni başlayanlar, az yüzme bilenler ve seviyesini arttırmak isteyenlerin grupları ayrılarak dersler yapılıyor. Yani bu kurslara gidenlerin önce yüzmeyi ne kadar bilip bilmediğine bakılıyor.

Doğru nefes alıp verme yüzmenin temel ilkesidir ve insan sağlığına da çok yararı vardır. Zaten yüzme başlı başına sağlık için mükemmel bir spordur, sadece sağlık için değil, aynı zamanda çok fit görünmeye de yardımcı olur. Anadolu yakası yüzme kursu olarak açılmış son derece kaliteli yüzme havuzları vardır ve bu yakanın insanlarına hizmet vermektedir. En küçüğü 3 yaşında olmak üzere üst yaş sınırı olmadan dileyen herkes bu kurslardan yararlanarak hayatı boyunca sağlıklı ve zinde kalmayı başarabilir, unutmayın yüzmeyi yaşam biçimi haline getirmelisiniz.