Kurtköy Yüzme Kursu

Kurtköy Yüzme Kursu

Yüzdüğümüz Havuzların Temizliğinden Emin Miyiz?

Yüzme dersi eğitimleri verilen havuzların sterilizasyon kurallarına uygun temizlenmesi de önemli detaylardan biridir. Yüzme havuzları geniş ve yüksek olup ideal ölçülere sahip olduğu için temizliklerinin de titiz ve detaylı bir şekilde yapılması gerekmektedir. Havuzlara girerken bone kullanması dikkatli olunması gereken noktalardan biridir.

Kurtköy yüzme kursu alanında en iyilerden biridir.  Yüzme havuzların ısısının oda sıcaklığı değerlerinde olmasına önem verilmelidir. Havuz suları genellikle 28-29 derecede tutulmaktadır.

Havuzların Temizliği Nasıl Yapılmaktadır?

Savak sistem filtrasyonları, otomatik bilgisayarlı dozajlamalarla şartlandırma, yerden ısıtma imkanı ise havuzlarda temizliği sağlayan etkenlerden biridir. Grup olarak dinamiği yakalamak, ekonomik ve psikolojik olarak etki yaratmak üzere çalışmalar alanında uzman kişilerce yapılmaktadır. Hafta içi ve hafta sonunda çeşitli günlerde yüzme öğrenme kursları programları yer almaktadır. Eğitim almadan da serbest yüzme seanslarına katılmak mümkündür. Kurtköy yüzme kursu programlarında bayanların özel günlerinde gelemediği dersler tefli programlarında telafi edilmektedir.

Devam Edildiği Takdirde Ne Kadar Sürede Yüzme Öğrenilir?

Ne kadar sürede yüzme öğrenileceği ise yüzme öğrenecek kişilerin spor geçmişine, yeteneklerine bağlıdır. Temel yüzme eğitimi almak isteyen kişiler öğrenmeye istekli olup dersleri aksatmadığı takdirde kısa sürede etkili şekilde yüzmeyi öğrenmektedir. Sağlık amaçlı olarak yaşam boyu her yaş grubu için önerilecek nadir sporlarından biri de yüzmedir. Fiziksel aktiviteler aracılığı ile tüm beklentiler yüzme sporundan kısa sürede sağlanabilmektedir. Kurtköy yüzme kursu çeşitli yaş gruplarına özel programlar sunar. Yüzerken çok sayıda kas aynı anda çalıştığı için hem kilo vermek hem de vücut yapmak mümkün olmaktadır. Vücut ağırlığı suyun kaldırma kuvveti nedeniyle azaldığı için suyun oluşturduğu dirence karşı yapılmakta olup diğer spor aktivitelerinden farklıdır.

Yüzme Dersi Zaman Aralıkları Hakkında Bilgiler

Yüzme derslerine yeni başlayan kişiler için daha kısa süre aralıklarında ve düşük şiddetlerde yüzme önerilir. Başlangıç derslerinde 12 ile 20 dakika aralıklarında derslere başlamak yeterli olacaktır. Haftada en az üç kez 30 dakika olmak üzere uygun şiddette yüzmek iyi bir kondisyon kazanılmasını da sağlayacaktır. Havuzlar son derece modern ve hijyenik olup bebeklerin de gönül rahatlığı ile girdirilebileceği niteliğe sahiptir. Kurtköy yüzme kursu başarılı yüzücüler yetiştirmeyi hedeflemektedir.

Yüzme derslerinin toplumun tüm kesimlerince sevdirilmesi, ülkemizin zengin su kaynaklarına sahip olması nedeniyle yüzme sporuna da günden güne önem verilmektedir. Ülkemizde de spor ve yüzme çalışmalarına her yaştan kişi gönül vermektedir.