Yüzerek Sağlıklı Yaşamak

Yüzerek Sağlıklı Yaşamak

Fazla Kilolardan Yüzerek Kurtulmak Mümkün Mü?

Son yılların kilo verme trendi yüzme sporuyla kilo vermeye dayanmaktadır. Yüzme kursları kilo verme, kondisyon çalışmalarını da etkili şekilde yerine getirmektedir. Su sporlarını sevdirmeyi amaçlayan yüzme kursları bilinçli ve alanında uzman sporcular yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Yüzme kursları Ataşehir bölgesinde oturan sakinlerine çeşitli programlar sunmaktadır. Yüzme kursunda bulunan koordinatörler uzman eğitmenleri ile bilgiler sunmaktadır. Yüzme sporunu en küçük yaştaki kişilerden en büyük yaştaki kişilere kadar sevdirmek amaçlanarak çalışmalar yapılmaktadır. Yüzme sporu öğretmenleri üniversitelerin Besyo bölümlerinden mezun kişilerdir.

Kısa Sürede Yüzerek Nasıl Kilo Verilir?

Su içinde nefes alabilme, suda dikey ve yatay olarak durabilme gibi temel eğitimler antrenörlerce verilmektedir. Yüzme sporuna yeni başlayan kişiler seviyelerine göre başlangıç, orta ve ileri seviyelere yerleştirilmektedir. Temel yüzme eğitimleri, su üzerinde durma, nefes çalışmaları, ayak ve kol vuruşu çalışmaları yaptırılmaktadır. Yüzücü adaylarına özgüven kazandırılarak kolaylıkla yüzmeleri sağlanmaya çalışılır. Yüzücüler kilo verebilmek için serbest, sırt üstü, dalma, su üzerinde durma gibi etkinlikleri de yapabilmektedir. Yüzme havuzlarının kulvarlarında yetişkinlerin ve çocukların kondisyon kazanmaları da amaçlanmaktadır.

Yüzerek Sağlıklı Yaşamak

Yüzme öğrenmek isteyen kişilere özel antrenman programları yapılmaktadır. İleri seviye yüzme programları ile kursiyerlerin zinde ve dinamik olması, sağlıklı görünmesi hedeflenmektedir. Yüzme kursları Ataşehir bölgesinde de kilolarından yüzerek kurtulmak isteyen çocuklara 5 ile 6 kişilik gruplarda antrenör gözetiminde dersler vermektedir. Yüzme eğitimi alan çocuklar doğrulma, yatma, kalkma, yürüme, eğilme, oturma gibi hareketleri de kolaylıkla yapabilir. Kurslarda öğrencilere temel bilgiler sunulurken diğer teknikler hakkında bilgiler de verilmektedir.

Yetişkin Bireyler İçin Etkili Programlar

Fiziksel sorunlar yaşanmaması için önlemler alınmaktadır.           Küçük yaşlardaki çocukların da yüzebilmesi annelere kolaylık sağlamakta, tedirgin olmalarını engellemektedir. Yüzme kurslarında havuzlar Sağlık Bakanlığı tarafından denetlenmektedir. 2 ile 3 yaş arasındaki çocuklardan 7 ile 12 yaş arasındaki çocuklara kadar yüzme dersleri profesyonellerce verilmektedir. Havuzlar faal durumda olup gruplar 5 ile 6 kişiden oluşmaktadır. Ders saatleri hafta içi ve sonu olarak düzenlenmektedir. Yetişkin bireyler için çalışmalar dört haftalık katılımlar ile sunulur. Yüzme sporu insan vücudunun sınırlarının ne kadar gelişeceğinin ve kilo verileceğinin de kanıtıdır.

Yüzme Kursları Hakkında Genel Bilgiler

Ders süreleri bir saat olarak belirlenmektedir. Yüzme eğitimleri üç kur olarak verilmektedir. Doğru nefes alıp verme ve düzgün kulaç atma çalışmaları ile yüzme dersleri öğrenilmekte hem de sağlıklı kilo vermek mümkün olmaktadır. Havuzlar yarı olimpik yapıdadır. Vücudun tüm kaslarını aynı anda çalıştıran yüzme sporunda kilo vermeyi etkileyen suya karşı uygulayan dirençle kasların çalışmasının sağlanmasıdır. Yüzme kursları Ataşehir bölgesinde çeşitli yaş gruplarına eğitimler sunmaktadır. Yüzme sporu ile ilgilenen kişiler antrenmanlara dört elle sarılınca vücut gelişimleri ise kısa sürede etkili şekilde sağlanmaktadır.