Yüzme Okulları Hakkında Genel Bilgiler

Yüzme Okulları Hakkında Genel Bilgiler

Spor alanlarında çocuklarının gelişmesini isteyen, vücut ve kondisyon becerilerinin gelişmesini, fazla kilolarından kurtulmak isteyen bireyler Ataşehir yüzme okullarını tercih etmektedir. Yüzme kurslarında alanında uzman kişiler öğrencilerin alınması hedeflenen becerileri kazanıp kazanmadığını incelemekte, gerekli eğitim planları hazırlayabilmektedir. Çocukların yüzme eğitimi sırasında ekip ruhu kazanıp kazanmadığına, arkadaşları ile olan ilişkilerine, verilen yönergeleri takip edip etmeme durumuna, grup kurallarına uyup uymamasına, akranlarıyla olan ilişkilerine, problemli davranışlarıyla baş etme becerilerini kazanıp kazanmadığına dikkat edilmektedir.

Hafta İçi Ve Hafta Sonu Yüzme Eğitimleri

Yüzme kurslarında hafta içi ve hafta sonu eğitim programları düzenlenmektedir. Kendi kendine yüzme becerisi kazanmış kişilerin eğitmen olmadan da kurslara gelebilmeleri mümkün olabilmektedir. Profesyonel yüzme eğiticileri çocuklara ve yetişkinlere hatta tuvalet alışkanlığı kazanmış bebeklere bilimsel ve işlevsel yöntemler ile yüzme eğitimleri vermektedir.

Her yaş grubuna verilen yüzme eğitimleri ile bireylerin yaş grupları ve yüzme seviyelerine göre ayrıştırılarak temel yüzme eğitimleri almaları amaçlanmaktadır. Yüzme bilen kişilerin spor yapma amaçlı ya da yüzme teknikleri alanında eğitim alma amaçlı olarak çalışmalara katılmaları mümkün olmaktadır. 3 ve 15 yaş arasındaki çocuklara ve 15 yaş üstündeki bireylere yetişkin yüzme kursları verilmektedir. Çocuk ve yetişkin yüzme dersleri Ataşehir yüzme okullarında bulunan spor kompleksinde verilmektedir.

Birebir Yüzme Dersleri Verilen Okullar

Kurslara üyelikler aylık olarak yapılmaktadır. Derslere katılım haftanın günlerine göre ayarlanmaktadır. Kısa sürede yüzmeyi öğrenmek isteyen bireylere ya da su korkusu olan kişilere özel yöntemlerle birebir olarak yüzme dersleri vermekte mümkündür. Yüzme eğitimleri üniversitelerin beden eğitimi bölümlerinden mezun olan alanında uzman kişilerce verilmektedir. Özel yüzme dersleri ile derinlik ve su korkusu yaşayan kişiler korkularını kısa sürede yenme imkanı bulmaktadır. Havuzda alınan eğitimlerle su üzerinde kalmak hızlı şekilde öğrenilmektedir.

Ataşehir yüzme okullarında alanında uzman eğitmen kadrosu tarafından kaliteli tesislerde yüzme sporuna olan ilginin artması ve bu alanda ülkemizi dünyada başarıyla temsil edecek sporcular yetiştirilmesi hedeflenmektedir. Geçmişte geri planda kalan yüzme sporu günümüzde hızlı şekilde canlanmakta, bu kültür gelecek nesillere devredilmektedir.